A tetovált lány szerzője a hatodik legjobban kereső halott híresség
journal - 2010.10.29. 08:18
Címkék: stieg larsson
Idén először felkerült a top 10-be Stieg Larsson, akinek könyveit a svédek után az amerikaiak is megfilmesítik. A lista élén nem meglepő módon Michael Jackson áll. Az énekes halála után 275 millió dollárt keresett, köszönhetően a This Is It című alkotásnak. A Forbes idén is…
Prokopp Mária recenziója Sárközy Péter Róma mindannyiunk közös hazája című könyvéről Sárközy Péter, a római La Sapienza ősi, nagyhírű egyetemének immár három évtizede professzora, hosszú évek óta ontja a pompás tanulmányokat, köteteket magyar és olasz nyelven,…
A képlet világos volt, és akkor írtam hozzá egy történetet
journal - 2010.10.25. 08:04
Címkék: salinger richard
Interjú Salinger Richárddal
Salinger Richárd ismert kortárs író, aki az Apám beájulna címmel megjelent első kötetével egy csapásra ismertté vált, sőt a regényből Sas Tamás rendezésében film is készült. A szerelem könyvei és A viszkis című írásai…
Sárközy Péter ajánlója Pál József: Dante. Szó, szimbólum, realizmus a középkorban címmel megjelent könyvéről Pál Józsefnek a 2009. karácsonyi könyvvásár alkalmából megjelent nagyon szép kiállítású kötete nem az első könyv…
Interjú Lauren Oliverrel, a Mielőtt elmegyek szerzőjével A Mielőtt elmegyek főszereplője, a népszerű és csinos tini, Samantha Kingston hétszer újraéli élete utolsó napját, ami alatt megtanul szembenézni olyan kérdésekkel, hogy mi az…
Az Andok lejtőin fehér kváderkövekből épült Arequipa, a napfény és a mágia, a folyton-kék égbolt és az örök tavasz városa, lelkének őre a Misti, egy csaknem 6000 méterig nyújtózkodó, hósipka alatt szendergő vulkán. Egy grundon a gyerekek kiszorítósdit játszanak: adott…
Anne Fortier Júlia című regényéről és Shakespeare-ről G. K.: Miért kezdte el érdekelni egy olyan regény megírása, amely abból feltételezésből indul ki, hogy a híres szerelmespár, Rómeó és Júlia igazából nem is Veronában élt, hanem Sienában? Mi késztette a regény…
Amikor egy médiaszemélyiség könyvet ír, az mindig elég sok kérdést felvet. Mert ha egy könyv megjelenik akkor feltételezhetjük, hogy megüt egy bizonyos szintet, olvasták már a kiadó szerkesztői, munkatársai és úgy vélik elég jó ahhoz, hogy a történet kötet formájában a…
Eoin Colfer – Douglas Adams: Ja, és még valami… "Bármi lehet valóságos. Minden elképzelhető dolog meg is történik valahol a dimenziótengelyeken. Ezek a dolgok billiószor megtörténnek ugyanazzal az erdménnyel, és soha senki nem tanul belőlük. Amit valaki csak…
Mario Vargas Llosa perui születésű író kapta az irodalmi Nobel-díjat. A Svéd Akadémia közleményében az írót "igazi nemzetközi polgárnak" nevezte. A döntés indoklása szerint "a hatalomszerkezetek feltérképezése és az egyén ellenállásának, lázadásának,…
Gourmand vagyok - kellett ráébrednem Szilasi László regényének olvasása közben. A kijelentés sznobsága még most is mellbe vág. Ráadásul e szerint én kifinomult ízleléssel, s tetejében e téren ízléssel is rendelkezem. Kiérzek mindent, és még azt is tudom, jó-e, illő-e az…
Interjú Ole Nydahl Lámával A koppenhágai születésű Ole Nydahl a 16. Karmapa első nyugati tanítványából avanzsált a tibeti buddhizmus meditációs mesterévé. A zabolátlan gyerekből a karma kagyü-vonal egyik lámája vált. Utazásai nagyjából negyven évvel ezelőtt kezdődtek,…
Utolsó kommentek